Prva Zahovičeva okrepitev: Vrača se igralec, ki ga je nekoč pripeljal že Marko Šuler

M. St.
25.06.2026 09:50

Behar Feta bo spet oblekel vijoličasti dres, potem ko je v lanski sezoni zablestel v Kidričevem

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Doslej se v mariborskem dresu ni naigral. A prišla je nova priložnost.
Andrej Petelinsek

"Prvi nov obraz ne potrebuje dodatne predstavitve. Deset golov, pokalni naslov in - povratna vozovnica v Ljudski vrt. Behar Feta spet v vijoličastem," so pri NK Maribor na Facebooku zapisali na praznični dan. 

Feta, 23-letni krilni napadalec iz Severne Makedonije, je pod Kalvarijo že igral, leta 2023 ga je namreč pripeljal Marko Šuler. V vijoličastem je nekajkrat sicer opozoril nase, a ni zablestel in se prebil med pomembnejše igralce, zato je najprej sledila selitev na posojo v Domžale, lani poleti pa je prestopil k Aluminiju. Za njim je odlična sezona med "šumarji" v Kidričevem, saj je zabil kar 10 golov in še trikrat asistiral. Bil je med pomembnejšimi igralci, zaslužnimi za največji uspeh Aluminija, pokalni naslov in preboj v evropska tekmovanja. 

Behar Feta, ko je prvič prišel v Ljudski vrt
Nk Maribor/Drago Wernig

To je bilo očitno dovolj, da se je Zlatko Zahovič, novi-stari športni direktor, odločil, da Feta v Mariboru dobi novo priložnost. Tokrat pod taktirko Darka Milaniča. Ko je Maribor sklenil prestop v Aluminij, si je zagotovil po pogodbi klavzulo, da ga lahko za določen znesek odkupi nazaj. Ta naj bi znašal 100.000 evrov. Feta je bil tudi makedonski reprezentant v mlajših selekcijah. 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta