
Članska ekipa odbojkarskega kluba i-Vent Maribor, ki je v minuli sezoni v državnem prvenstvu po dveh porazih v četrtfinalu proti soboški Panviti Pomgrad osvojila peto mesto, je končala s kadrovanjem igralcev za sezono 2026/27. Trener Sebastijan Škorc je že pred koncem minule sezone vedel, kateri odbojkarji bodo zapustili klub, zato se je že pred koncem prvenstva lotil sestavljanja igralskega kadra za novo sezono.
Po koncu sezone 2025/26 so i-Vent zapustili srednji bloker Matic Videčnik, podajalca Nejc Kožar in Žiga Kastelic, sprejemalca, Portugalec Gustavo Almeida Cavalcanti in Kubanec Bryan Camino Martinez, ter korektor, Kubanec Charles Carlos Santana. "Da bi po odhodu šestih igralcev zapolnili vrzeli, sem iskal nove moči predvsem med mladimi in nadarjenimi odbojkarji. Naloga ni bila lahka, saj so takšni na očeh denarno močnejših klubov, kljub temu pa smo po uspešnih pogovorih v klub pripeljali pet novincev. To so danski reprezentant, sprejemalec Hjalmer Elmbaek Madsen, srednji bloker Bor Križanič, korektorja Jan Ručigaj in Danilo Vuković, reprezentant BiH, in podajalec Mark Lačen," z zadovoljstvom pojasni Sebastijan Škorc.

"V klubu so od igralcev iz minule sezone ostali sprejemalec in kapetan ekipe Žiga Donik, srednji blokerji Timotej Vodušek, Tai Dežman in Jakob Breznik, sprejemalec Jakob Špes Podbregar, ki je bil zaradi težav z zdravjem dalj časa odsoten, prosta igralca Maj Škorc in Jan Hribernik, sprejemalec Liam Klinger in izjemno nadarjeni podajalec Valentin Predan, ki je bil z reprezentanco na nedavnem prvem turnirju lige narodov na Kitajskem. Štirinajsterici se bosta na treningih pridružila še reprezentanta v mlajših starostnih kategorijah, Pax Zrnko in Aljaž Koželj. Med igralci je kar osem mladinskih reprezentantov, na kar smo zelo ponosni," je igralsko zasedbo i-Venta za sezono 2026/27 dopolnil Škorc.
"Če se ozrem na proračun za sezono 2026/27, lahko rečem, da se klub vzpenja na zeleno vejo"
Mariborski prvoligaš je imel v preteklosti veliko težav z zagotavljanjem denarja za domala vsako sezono, s prihodom dveh vodilnih mož kluba, Milana Kustra in Gregorja Prišenka, pa je težav manj in razmere se izboljšujejo. "To lahko potrdim, kajti če se ozrem na proračun za sezono 2026/27, lahko rečem, da se klub vzpenja na zeleno vejo, še dodatno pa hrabri, da so tudi v lokalnem okolju prepoznali pomembnost in uspešnost kolektivnih športov, zaradi česar naj bi klubom pomagali še bolj kot doslej. Proračun je tudi ambiciozno zastavljen, kar nas še dodatno navdaja z zadovoljstvom," pravi trener i-Venta, ki se skupaj z igralci zaveda, da bo nova sezona zelo zahtevna.
"Čaka nas vsakodnevno trdo delo, znoj bo tekel v potokih, toda brez tega ni uspehov. Fante čakajo izzivi na kar štirih frontah, v državnem prvenstvu in pokalu, srednjeevropski ligi Mevza in evropskem pokalu Challenge. Cilji so znani, v državnem prvenstvu, pokalu in Mevzi uvrstitev med najboljše štiri, v evropskem pokalu pa pokazati čim boljšo igro," razloži strateg mariborskih odbojkarjev, ki so še pred dnevi vsak dan trenirali.
"Za razliko od drugih klubov, ki so po končanem prvenstvu aprila ali maja igralcem dali prosto, so naši fantje po enkrat vsak dan trenirali vse do pred nekaj dnevi. Sedaj bodo imeli počitnice, v prvih avgustovskih dneh pa se bodo začele priprave za novo sezono," je za konec povedal Sebastijan Škorc.

Zmago Gomzi





