
Oseminštiridesetletnega Američana je policija v Idahu priprla v začetku meseca zaradi posesti omamnih psilocibinskih gob. ABC poroča, da se je Miller na sodišču izrekel za nedolžnega, po plačilu varščine v višini 5000 dolarjev pa se bo branil s prostosti.
Miller je na Instagramu v torek zvečer zapisal, da ga je policija ustavila na avtocesti v ameriški zvezni državi Idaho. "Prijatelj, ki je potoval z menoj, je imel s sabo manjšo količino konoplje in pipo za konopljo, česar nisem vedel," je dodal.
Po neuradnih podatkih gre za 4,1 grama gob, a Idaho ima zelo stroge zakone o drogah. Po drugi strani pa so zvezne države, kot sta Kolorado in Oregon, uporabo psilocibina v terapevtske namene legalizirale.
Miller velja za enega največjih ameriških alpskih smučarjev. Je dvakratni skupni zmagovalec skupnega seštevka svetovnega pokala in nosilec šestih olimpijskih kolajn. Zlato olimpijsko medaljo v kombinaciji je osvojil v Vancouvru leta 2010.







