Bode Miller zanika obtožbe o posesti drog

STA, A.L.
24.06.2026 21:04

Olimpijski prvak v alpskem smučanju Bode Miller je javno zanikal obtožbe o posesti drog.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Miller velja za enega največjih ameriških alpskih smučarjev.
Reuters

Oseminštiridesetletnega Američana je policija v Idahu priprla v začetku meseca zaradi posesti omamnih psilocibinskih gob. ABC poroča, da se je Miller na sodišču izrekel za nedolžnega, po plačilu varščine v višini 5000 dolarjev pa se bo branil s prostosti.

Miller je na Instagramu v torek zvečer zapisal, da ga je policija ustavila na avtocesti v ameriški zvezni državi Idaho. "Prijatelj, ki je potoval z menoj, je imel s sabo manjšo količino konoplje in pipo za konopljo, česar nisem vedel," je dodal.

Po neuradnih podatkih gre za 4,1 grama gob, a Idaho ima zelo stroge zakone o drogah. Po drugi strani pa so zvezne države, kot sta Kolorado in Oregon, uporabo psilocibina v terapevtske namene legalizirale.

Miller velja za enega največjih ameriških alpskih smučarjev. Je dvakratni skupni zmagovalec skupnega seštevka svetovnega pokala in nosilec šestih olimpijskih kolajn. Zlato olimpijsko medaljo v kombinaciji je osvojil v Vancouvru leta 2010.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta