
Nataša Vidnar iz Zdravstvenega doma Adolfa Drolca Maribor je visokošolska učiteljica za področje zdravstvene nege na univerzi Alma Mater Europaea ter diplomirana medicinska sestra z univerzitetno izobrazbo iz organizacije dela. Ima pa nekdanja miss in sodelavka Stojana Auerja, ko je bil televizijec, tudi pestro politično pot. Ko je Svoboda "pojedla" Listo Marjana Šarca, se je zmagovalki parlamentarnih volitev 2022 pridružila tudi Vidnar, zdaj pa v mariborskem mestnem svetu zastopa Logarjeve Demokrate in je na državnem nivoju spet v vladni koaliciji ...
Še kot mestna svetnica Svobode se je kot strokovnjakinja za preventivo v zdravstvu in zagovornica zdravega življenjskega sloga zavezala, da bo vsak tretji petek v mesecu v Mariboru vodila brezplačne pohode za zdravje s promocijo nordijske hoje. Nekdanja vodja Centra za krepitev zdravja pri Zdravstvenem domu Maribor je takrat povedala, da je hoja najbolj naravna oblika gibanja, in "če uporabljamo še palice za nordijski hojo, porabimo za 40 odstotkov več kalorij, izgubljamo maščevje na trebuhu in razgibamo zgornji del telesa".
Vidnar se na ministrstvo za zdravje, ki ga v novi vladi vodi Tadej Ostrc iz Demokratov, vrača. Konec leta 2022, ko je bil minister za zdravje v vladi Roberta Goloba Danijel Bešič Loredan, Ostrc pa njegov državni sekretar, jo je prejšnja vlada imenovala za vršilko dolžnosti generalnega direktorja direktorata za zdravstveno nego, ko se je to končalo, se je vrnila v Maribor.
"Prepričana sem, da bomo skupaj z odličnimi sodelavci ustvarili močan mozaik uspešnega, učinkovitega, dostopnega in kakovostnega javnega zdravstva, ki bo v središče postavljalo človeka in pacienta," je ambiciozna Mariborčanka objavila ob najnovejšem imenovanju.












