
Odkar so na Mestni občini Maribor predstavili novo aplikacijo "Naš Maribor" in preko nje spet vzpostavili sistem pobud meščanov, tja romajo takšne in drugačne ideje. Medtem ko se nekatere specifično navezujejo na ožjo skupnost, kot denimo na sanacijo posamezne ulice, so druge bolj splošne.
Ena takšnih je ideja, da bi se na Piramido trajno izobesila največja slovenska zastava "po zgledu drugih ponosnih držav". Po trenutno dostopnih podatkih je največja slovenska zastava, ki je stalno izobešena na drogu, v Logatcu. Junija 2024 so tam slovesno dvignili zastavo velikosti 15 × 7,5 metra na 50 metrov visok drog, ki velja za najvišji drog z državno zastavo v Sloveniji. Verjetno največjo na Štajerskem pa lahko občudujemo na štajerski avtocesti pri izvozu Žalec - Vransko. Tam so leta 2020 postavili 25 metrov visok drog z zastavo velikosti približno 9 × 4,5 metra.
Vsekakor bi morala biti zastava na Piramidi ogromnih dimenzij, če bi želeli na občini idejo uresničiti. Pa se jim sploh zdi smiselno? Je takšna pobuda norost ali zanimiva ideja? Očitno slednje. Občanu so namreč odgovorili, da bodo predlog še proučili. Kar je že dober prvi korak, saj je večina pobud iz takšnih ali drugačnih razlogov takoj zavrnjenih ...






