(FESTIVAL LENT) Dubioza: "Nataša, sprejmi nas v Slovenijo!"

Andreja Kutin Andreja Kutin
26.06.2026 18:25

Dubioza: "Mi smo bosanski Simpsoni! Napovedali smo Bosno na prvenstvu že 2013!" Obeta se divji otvoritveni večer Festivala Lent!

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Lent mora ostati za zmeraj!
Andrej Petelinšek

Začenja se in kot vse kaže, bo skok v festival velik, vroč in duhovit! Člani Dubioze (in Stevo) so kot vedno nabriti in polni energije, vročina je in ni faktor, pravijo, da so z vsakim letom boljši, zato lahko lahko pričakuje občinstvo še več kot nazadnje. Kam še? V ZDA? Bi se asimilirali tja tudi pod Trumpom, kot izpovedujejo v megahitu mnogih življenj I Am From Bosnia, Take Me to America? "Ne, ne bi se, ne v Trumpovo, ne katero koli drugo Ameriko. Mi želimo državljanstvo Slovenije! Gospa predsednica, prosim, sprejmi Dubiozo!" sporoča predsednici Slovenije, ki se danes prav tako mudi v Mariboru, Brano Jakubović. Jernej Šavel pa: "Apeliramo na našo drago Natašo, ki jo omenjamo v komadu Brioni. Ona je vedno z nami. Če bo Brano živel v Sloveniji, bo pred njegovo hišo samo Slovenska zastava!"

Seveda je pesem popularna že tretijič, tokrat zaradi svetovnega prvenstva in Bosne in Hercegovine na njem. "Pa, pravijo nam bosanski Simpsoni, ker vse napovemo. In že 2014 smo napovedali prihod na prvenstvo in sedaj bo Bosna res igrala z ZDA zreven Golden gatea. Če bi bili res Simpsoni, bi zdal vplačal bingo, pa nismo." Jernej Šavel pa: "Saj smo napovedali že tudi evropsko prvenstvo, hop hop hopa, dolazi Evropa!" Seveda so gledali tudi tekme, zadnjo v Prekmurju, ni bilo defribrilatorja, pravijo. Šele po tem, ko je sodnik odpiskal, je življenje teklo dalje, šizofrenija.

"Bosanci smo sicer zelo depresiven narod, ne bo nam uspelo, nikakor, nikoli. Šele po Italiji smo ugotovili, da je to res mogoče. Potem pa - ludilo!" se spominja Jakubović.

Sem iz Bosne, vzemite me ... v Slovenijo. 
Andrej Petelinšek
Stevo je gost benda.
Andrej Petelinšek

Mariborska publika je vsekakor mešana, ker pride sem več kot 80 odstotkov Prekmurcev, tako da v Mariboru ne živijo Mariborčani, tako kot v Ljubljani ne živijo Ljubljančani, je jasen Šavel. "Mi v Mariboru vedno igramo duplo, ker po koncertu vedno igramo še nekje. Zato pozivamo organizatorje, naj vsaj malo dvignejo honorar, sendviči so dragi v Sloveniji na pumpi. Kupiti moramo še tablete za glavobol, kave, življenje je težko." Še to, z Dubiozo potuje ulični glasbenik južnoameriških korenin Stevo, ki se je bendu usedel v srce v Budvi, kjer je na ulici prepeval njihove komade. sedaj pa že nekaj časa potuje z njimi. 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta