Vlomilci v Mariboru in okolici povzročili za več kot 8.000 evrov škode

Le.V.
09.06.2026 07:56

Na območju Policijske uprave Maribor so policisti včeraj obravnavali več vlomov.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Fotografija je simbolična.
Janko Rath

Na Pobrežju v Mariboru je bilo vlomljeno v stanovanjski blok, iz enega od stanovanj pa je bila odtujena zlatnina. Lastnik je bil po prvih ocenah oškodovan za približno 800 evrov.

Kradljivci so vlomili tudi v poslovne prostore na območju Spodnjih Hoč, od koder so odnesli več kosov mehanskega in električnega orodja. S tem so lastnikom povzročili za okoli 7.000 evrov škode.

Še en vlom v poslovne prostore so policisti obravnavali na območju Rogoze, v občini Miklavž na Dravskem polju. Storilec je odtujil nekaj kosov električnega orodja, materialna škoda znaša približno 600 evrov.

Policija okoliščine vseh treh kaznivih dejanj še preiskuje.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta