
Policisti postaje Maribor I so v nedeljo odvzeli prostost in pridržali hrvaški državljanki, osumljeni, da sta 17. junija na območju centra mesta Maribor vlomili v stanovanje. To sta storili tako, da sta z orodjem zlomili vložek ključavnice, a nato iz stanovanja nista ničesar ukradli. O zbranih obvestilih in dokazih so policisti obvestili pristojno tožilstvo. Zoper obe osumljeni bo podana kazenska ovadba zaradi kaznivega dejanja velike tatvine, za kar je predvidena kazen do petih let zapora. Ženski sta osumljeni več tovrstnih kaznivih dejanj na območju mesta, zato policisti še zbirajo obvestila in dokaze, o čemer bodo obvestili pristojno tožilstvo.





