Huda gorska nesreča v Tamarju, nad plezalkama se je sprožilo kamenje

A.B.
22.06.2026 11:08

Po doslej znanih podatkih sta plezalki plezali na gori Šite, ko naj bi se nad njima sprožilo kamenje.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Reševanje ...
Policija

V petek okoli 15.40 je na območju Tamarja posredovala ekipa za reševanje v gorah GRZS z Brnika, v kateri so bili tudi policist gorske policijske enote ter gorski reševalci GRS Rateče. Po doslej znanih podatkih sta dve plezalki plezali alpinistično smer JLA na gori Šite, ko naj bi se nad njima sprožilo kamenje. 37-letno plezalko je kamenje zadelo v glavo, pri čemer je utrpela hude telesne poškodbe, so sporočili iz Policijske uprave Kranj. 

Poškodovano plezalko so s helikopterjem Letalske policijske enote prepeljali v zdravstveno ustanovo. Druga plezalka pri dogodku ni bila telesno poškodovana. Obe sta članici enega izmed slovenskih alpinističnih odsekov.

Nesreča se je zgodila na območju Tamarja. 
Profimedia

Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil o vseh okoliščinah dogodka. O ugotovitvah bodo obvestili pristojno okrožno državno tožilstvo.

Še ena gorska nesreča

V soboto je okoli 14.45 ekipa za reševanje v gorah GRZS z Brnika, v kateri je tudi policist gorske policijske enote, dobila obvestilo o 42-letni pohodnici, državljanki Hrvaške, ki si je na območju Vodnikovega doma poškodovala nogo. S helikopterjem Letalske policijske enote je bila prepeljana v SB Jesenice.

V reševanju so sodelovali tudi gorski reševalci GRS Bohinj. Policisti bodo dogodek ustrezno evidentirali, so še sporočili iz PU Kranj. 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta