(VIDEO) Večer za vikend z Vladimirjem Rukavino: Maribor je v tem obdobju najatraktivnejši

Miha Dajčman Miha Dajčman
26.06.2026 08:01

Ob začetku 34. Festivala Lent v podkastu Večer za vikend gostuje Vladimir Rukavina, direktor Narodnega doma Maribor, ki se zadnjič podpisuje pod program festivala.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

NAROČITE SE: Da boste obveščeni o izdaji podkasta Večer je zjutraj, se nanj (brezplačno) naročite na platformah za podkaste. Dostopen je na SpotifyuApple podcasts (ter pri drugih distributerjih), objavljen je tudi na Večerovem Youtube kanalu.

Tukaj si lahko epizodo ogledate v video obliki:

Prisluhnite najnovejši epizodi:

V novi epizodi podkasta Večer za vikend gostimo Vladimirja Rukavino, direktorja Narodnega doma Maribor, ki te dni vodi svoj zadnji Festival Lent. "Maribor je v tem delu leta zanesljivo najatraktivnejši. Najprijetneje je v njem biti, bivati in si ogledovati prireditve. Pridite, začnimo to poletje na Lentu skupaj!" vabi na 34. Festival Lent.

V odkritem pogovoru pa Rukavina pojasni, kako se festival spopada z draginjo in vsakoletnimi finančnimi izzivi. Razloži tudi, kakšno je bilo sodelovanje z župani Mestne občine Maribor: "Nekateri so mi rekli, da mi ne pomagajo zato, ker bodo ljudje mislili, da sem večji 'frajer' in bom enkrat kandidiral za župana. Kar je seveda absurd." O iskanju svojega naslednika, ki bo po oceni javnosti moral stopiti v velike čevlje, pa pravi: "Moji čevlji so samo številka 46. Tisti, ki pride za mano, mora imeti predvsem vizijo in strast. Verjamem v novo energijo." Slišali boste tudi, zakaj Rukavino skrbi kadrovska stiska ob upravljanju Centra Rotovž

 

Kaj prinaša Večer V soboto:

V prilogi #vSoboto objavljamo intervju z dr. Dimitrijem Ruplom. Ob petintridesetletnici slovenske osamosvojitve je Boris Jaušovec z njim pogledal v preteklost, sedanjost in tudi v prihodnost slovenske politike in države. 

Jon Knez se je pogovarjal s srbskim igralcem Milanom Marićem, zvezdnikom filmov in serij Toma, Besa in Sence nad Balkanom. Govorila sta o političnih pritiskih, vlogi umetnikov v času družbene krize, študentskih protestih in prepričanju, da se v Srbiji izteka obdobje vladavine Aleksandra Vučića.

Mitja Sagaj pa piše, da Slovenija ostaja ena od evropskih držav z najvišjo samozaznavo podjetniških kompetenc, vendar se ta prednost še vedno ne odraža v enako dinamičnem nastajanju novih podjetij, kar ostaja eden ključnih razvojnih izzivov gospodarstva.

Kaj boste brali v Večeru V nedeljo:

- Največji bend na svetu je ... Če preberemo utemeljitev Georga Mohra, je to Led Zeppelin. Legendarna angleška skupina je na novo definirala besedo rock. V sedemdesetih letih je postala z naskokom najbolje prodajana, najbolj poslušana in po splošnem mnenju najboljša rockovska skupina na svetu.

- Ali postanemo nasilnejši, če igramo nasilne igre? Dr. Mirt Komel, filozof in pisatelj, pojasnjuje: "Neposredne povezave med videoigrami in nasiljem ni, obstaja pa posredna."

- Zgodba Slovenije je tudi v darilih. Kaj pove o državi otroška risbica? In kaj kraljevski portret, srebrna šatulja ali mamutova dlaka? Odgovore ponuja razstava Darila državi, ki bo do začetka decembra na ogled v Muzeju novejše in sodobne zgodovine Slovenije v Ljubljani. Obiskala jo je Branka Bezjak.

O tem lahko berete v Večeru in na vecer.com.

Vse Večerove podkaste najdete na vecer.com/podkasti.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta