
Francoski najstnik se je v Singapurju znašel v resnih težavah zaradi dejanja, ki ga je sam posnel in objavil na družbenih omrežjih. Devetnajstletni Didier Gaspard Owen Maximilien je obtožen, da je obliznil slamico iz avtomata za pomarančni sok, nato pa jo vrnil nazaj v dozirnik.
Incident naj bi se zgodil 12. marca v nakupovalnem središču v Singapurju. Maximilien je posnetek objavil na Instagramu z napisom "mesto ni varno", video pa se je hitro razširil po spletu in sprožil številne negativne odzive.
Po navedbah sodnih dokumentov naj bi najstnik posnetek objavil, čeprav je vedel, da bi lahko povzročil razburjenje javnosti ter škodo podjetju. Tožilstvo ga bremeni povzročitve škode ter kršenja javnega reda in miru.
Podjetje iJooz, ki upravlja avtomat za sok, je po incidentu zamenjalo vseh 500 slamic v dozirniku. Singapur sicer velja za državo z zelo strogim odnosom do kršitev javnega reda in neprimernega vedenja.
Zaradi motenja javnega reda in miru Maximilienu grozi do tri mesece zapora in denarna kazen, zaradi povzročitve materialne škode pa celo do dve leti zapora. Njegov odvetnik je na sodišču povedal, da se bo mladenič o krivdi izrekel julija.
Maximilien je študent singapurske podružnice francoske poslovne šole Essec.





