Ne boste verjeli, kaj je storil s slamico: Najstniku v Singapurju grozi zapor

N.S.
27.06.2026 09:06

Francoski najstnik je v Singapurju obliznil slamico iz avtomata za sok in jo vrnil nazaj. Posnetek je objavil na spletu, zdaj pa mu grozi tudi zaporna kazen.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Profimedia

Francoski najstnik se je v Singapurju znašel v resnih težavah zaradi dejanja, ki ga je sam posnel in objavil na družbenih omrežjih. Devetnajstletni Didier Gaspard Owen Maximilien je obtožen, da je obliznil slamico iz avtomata za pomarančni sok, nato pa jo vrnil nazaj v dozirnik.

Incident naj bi se zgodil 12. marca v nakupovalnem središču v Singapurju. Maximilien je posnetek objavil na Instagramu z napisom "mesto ni varno", video pa se je hitro razširil po spletu in sprožil številne negativne odzive.

Po navedbah sodnih dokumentov naj bi najstnik posnetek objavil, čeprav je vedel, da bi lahko povzročil razburjenje javnosti ter škodo podjetju. Tožilstvo ga bremeni povzročitve škode ter kršenja javnega reda in miru.

Podjetje iJooz, ki upravlja avtomat za sok, je po incidentu zamenjalo vseh 500 slamic v dozirniku. Singapur sicer velja za državo z zelo strogim odnosom do kršitev javnega reda in neprimernega vedenja.

Zaradi motenja javnega reda in miru Maximilienu grozi do tri mesece zapora in denarna kazen, zaradi povzročitve materialne škode pa celo do dve leti zapora. Njegov odvetnik je na sodišču povedal, da se bo mladenič o krivdi izrekel julija.

Maximilien je študent singapurske podružnice francoske poslovne šole Essec.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta