
Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Maribor je dalo pobudo in tako bodo člani veteranskih organizacij jutri, 25. junija, na državni praznik ponesli zastavo na mariborski grič Piramida. Ob tem bo priložnostni pohod z začetkom ob 8. uri.
Poročali smo že, da je v okviru pobud občanov Mestni občini Maribor bila dana tudi pobuda, da bi se v okviru ureditve Piramide v prihodnje uredila stalna postavitev državnih simbolov in zastav.
In sicer je pobuda takšna, da bi bila na Piramido trajno največja slovenska zastava "po zgledu drugih ponosnih držav". Po trenutno dostopnih podatkih je največja slovenska zastava, ki je stalno izobešena na drogu, v Logatcu.
Verjetno največjo na Štajerskem pa lahko občudujemo na štajerski avtocesti pri izvozu Žalec - Vransko. Tam so leta 2020 postavili 25 metrov visok drog z zastavo velikosti približno 9 × 4,5 metra.
Mariborska občina ima s Piramido precej načrtov, tudi ponovno zasaditev vinograda in postavitev mestnega čebelnjaka. Predlog o tem, da bi tam stala tudi še največja slovenska zastava v državi, pa bodo še proučili.





