
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca, ki je v prvem delu evropske lige v šestih tekmah zapovrstjo s po 3:0 premagala izbrane vrste Črne gore, Gruzije, Islandije, Latvije, Hrvaške in Severne Makedonije, je odlično zaigrala tudi v prvi polfinalni tekmi tega tekmovanja. V Nitri je s 3:0 (25:16, 26:24, 25:16) premagala Slovaško in v tem tekmovanju dosegla že sedmo zaporedno zmago brez izgubljenega niza. Slovenke so bile po prvem delu s šestimi zmagami prve, Slovakinje pa, prav tako s šestimi zmagami, a dvema izgubljenim nizoma, četrte. V drugi polfinalni tekmi je Švedska v gosteh s 3:2 premagala Madžarsko.

Selektor naše izbrane vrste, Italijan Alessandro Orefice, je na igrišče poslal preizkušeno in uigrano šesterko igralk. Eva Pavlović Mori, Nika Milošič, Lorena Lorber Fijok, Maša Pucelj, Saša Planinšec in Fatoumatta Sillah (prosta igralka je bila Emi Jurič) so tekmo začele silovito. Z odličnimi začetnimi udarci, z zbrano igro v polju in z izdelanimi napadi so povedle 11:5, v nadaljevanju so se jim Slovakinje - med pripravami so jih Slovenke v Kranjski Gori premagale dvakrat -, nekajkrat približale na dve točki, nazadnje pri rezultatu 18:16, sledil pa je izjemna na končnica, v kateri so Slovenke z delnim rezultatom 7:0 niz dobile s 25:16.
Drugi niz je prinesel spremembo na igrišču. Gostiteljice so zaigrale veliko boljše kot v prvem in si že v uvodnih minutah priigrale osem točk prednosti. Toda tako visok zaostanek Slovenk ni potrl, iz minute v minuto so dvigovale raven igre in se z delnim rezultatom 9:2 tekmicam približale le na točko (17:16), po asu Maše Pucelj pri 18:18 izničile njihovo vodstvo, nato pa povede 19:18. V nadaljevanju se je vnel boj za vsako točko, pri vodstvu 24:23 je Nika Milošič z uspešnim napadom rezultat izenačila, nato z blokom ekipo popeljala do vodstva 25:24, Maša Pucelj pa je v napadu dosegla zmagovito točko za podvojitev vodstva v nizih.
Tretji niz se je spet začel po notah slovenskih odbojkaric. Od prve minute so niti igre držale v svojih rokah, prvo višje vodstvo pa so si priigrale z rezultatom 9:4. Naša dekleta tudi v nadaljevanju niso popuščala, igrala so v visokem ritmu, kar se je odrazilo tudi v vodstvu 17:8. Slovakinje so poskušale doseči preobrat v igri, a jim to ob odlični igri Slovenk ni in ni uspevalo. Naše odbojkarice so do konca niza igrale kot dobro naoljen stroj, iz minute v minuto so višale prednost, dobile niz in tekmo. Glede na prikazano igro, bi bilo veliko presenečenje, če si na sredini povratni tekmi v Ljubljani naše odbojkarice ne bi priigrale napredovanja v finale.

Točke za Slovenijo so dosegle Pucelj 14, Sillah 13, Lorber Fijok, ki je bila izbrana za igralko tekme, 10, Planinšec 7, Milošič 5 in Pavlović Mori 3, pri Slovakinjah pa se je s 13 točkami izkazala Katarina Fričova.
Zmago Gomzi





