
Tokrat je naredila izjemo. "Pred desetimi leti si se vsak dan boril z epileptičnimi napadi. Vse bi takrat dala, da bi vedela, da bo nekoč bolje in da boš zrasel v fanta, na katerega bom vsak dan bolj ponosna. Tvoja posebnost je tvoja enkratnost. Naučil si me, kaj je pomembno v življenju. Hvaležna sem, da sem tvoja mama," je napisala na družbenem omrežju k skrbno izbrani še vedno zasebni fotografiji.
Političarka na premoru je pred časom v podkastu novinarki Sonji Javornik razkrila, da ima eden od njenih otrok epilepsijo: "Ljudem, ki imajo podobne izkušnje, vem, da je teh staršev kar nekaj, sem želela povedati, da niso sami in da lahko obstaja rešitev. Eno pot sem sama našla. Zdravljenje v tujini. To sem želela deliti z drugimi starši, ker vem, kako je bilo nam težko, ker nismo več vedeli, na koga se lahko obrnemo. Epilepsija je najbolj razširjena nevrološka bolezen, ampak epilepsij je ogromno. Nekatere zdravimo z zdravili, druge operativno, nekatere pa se na zdravljenje ne odzivajo dobro. Želela sem povedati, da po svetu obstajajo strokovnjaki, ki se samo s tem ukvarjajo in lahko dajo več kot nevrologi, ki pokrivajo cel spekter nevroloških motenj. Tisti, ki se ukvarja samo s tem, bo verjetno lažje prepoznal neko redko obliko in bo morda tudi lahko svetoval pravilno terapijo. Tako je bilo pri nas."







