[MC-MB] Iz parka na Lent: Kulturni hedonizem je kulturna politika

Marko Crnkovič Marko Crnkovič
27.06.2026 06:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Stoli, postavljeni na promenadi, so delovali kot open air lože – čeprav je to bil v bistvu parter –, naokrog po travnikih pa so bili kao ta poceni sedeži na galeriji.
Stoli, postavljeni na promenadi, so delovali kot open air lože – čeprav je to bil v bistvu parter –, naokrog po travnikih pa so bili kao ta poceni sedeži na galeriji.

Zakaj zna biti v Mariboru včasih tako fajn? Zato, ker imajo svojo kulturno politiko.
Mestni park in mestna Opera za nefane … – kot ponavadi za vsakogar nekaj.
Koncept je v bistvu trik: kako privabiti tiste, ki sicer ne bi prišli?
Tudi Lent ne bi bil Lent, če se ne bi dogajal na Lentu.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta