"Maribor je glasbeno izredno razvito mesto, le premalo se tega zavedamo," pravi dirigent Aleksander Čonč.
Skladatelj in dirigent Aleksander Čonč je srce in motor mariborske instrumentalne ter zborovske scene. Svoje znanje predaja mladim na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, ob tem pa vodi kar dva pevska zbora in orkestra – znameniti, 80-članski Pihalni orkester Pošta Maribor, v katerem je dolga leta tudi sam igral klarinet, in trobilni Brass band Slovenija (ki je trenutno na pavzi). Pravi, da ima sanjsko službo. V petek bo ob 95-letnici Pihalnega orkestra KUD Pošta Maribor v SNG Maribor dirigiral in vodil 200-člansko zasedbo. Na najin pogovor in kavo ni prišel po dozo kofeina; raje si je naročil osvežilno cedevito in v smehu priznal, da občasno precej raje kot po kavi poseže po kakšnem "kratkem". Dobili smo se v Promenadi pod Pohorjem, ki je skorajda edini lokal, kamor zahaja, saj večino popoldnevov preživi na vajah z zboroma ali orkestrom.
Govorili smo o logističnih preprekah za 200 nastopajočih, pisanju not, glasbi, ki jo ustvari umetna inteligenca, in o Mariboru.
Govorili smo o logističnih preprekah za 200 nastopajočih, pisanju not, glasbi, ki jo ustvari umetna inteligenca, in o Mariboru.
Miha Dajčman











