(GREMA NA KAFE) Kdo je mariborski dirigent, ki bo v petek vihtel taktirko pred 200-člansko zasedbo?

Miha Dajčman Miha Dajčman
24.06.2026 04:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
"Maribor je glasbeno izredno razvito mesto, le premalo se tega zavedamo," pravi dirigent Aleksander Čonč. 
"Maribor je glasbeno izredno razvito mesto, le premalo se tega zavedamo," pravi dirigent Aleksander Čonč. 
Andrej Petelinšek
Skladatelj in dirigent Aleksander Čonč je srce in motor mariborske instrumentalne ter zborovske scene. Svoje znanje predaja mladim na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, ob tem pa vodi kar dva pevska zbora in orkestra – znameniti, 80-članski Pihalni orkester Pošta Maribor, v katerem je dolga leta tudi sam igral klarinet, in trobilni Brass band Slovenija (ki je trenutno na pavzi). Pravi, da ima sanjsko službo. V petek bo ob 95-letnici Pihalnega orkestra KUD Pošta Maribor v SNG Maribor dirigiral in vodil 200-člansko zasedbo. Na najin pogovor in kavo ni prišel po dozo kofeina; raje si je naročil osvežilno cedevito in v smehu priznal, da občasno precej raje kot po kavi poseže po kakšnem "kratkem". Dobili smo se v Promenadi pod Pohorjem, ki je skorajda edini lokal, kamor zahaja, saj večino popoldnevov preživi na vajah z zboroma ali orkestrom.

Govorili smo o logističnih preprekah za 200 nastopajočih, pisanju not, glasbi, ki jo ustvari umetna inteligenca, in o Mariboru.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta