Kot da bi se delali norca: V tem štajerskem zdravstvenem domu vpis k novi zdravnici začeli ob - polnoči!

Zo. M.
23.06.2026 11:27

V dobri veri, da bi preprečili čakanje novih pacientov v vročini, so v ZD Šentjur z vpisom k novi zdravnici začeli ob polnoči. A ker o tem niso obvestili javnosti, so mnogi ob 7. uri, ko se ambulanta odpre, ostali praznih rok.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
V ZD Šentjur so se odločili za zanimivo taktiko opredeljevanja pri novi zdravnici, a številni so spet ostali praznih rok. 
Gordana Possnig

Kot smo že poročali, so maja v Zdravstveni postaji Rogaška Slatina ostali brez edine zdravnice s polnim delovnim časom Tanje Šeligo Drame, ki se je preselila v Zdravstveni dom Šentjur. Prav tam je danes omenjena zdravnica nastopila z delom. 

A tokrat je v oči bodlo, kako je potekal vpis novih pacientov pri zdravnici, ki je imela v Rogaški Slatini opredeljenih 1651 pacientov. Ne, tokrat nismo videli dolgih čakalnih vrst na žgočem soncu. V ZD Šentjur so se odločili za alternativno različico - vpis ob polnoči! 

Na prvi pogled se sliši, kot bi se nekdo delal norca z ljudi, saj tudi potencialnih pacientov o tem nihče ni obvestil. A odločitev je očitno imela razumsko podlago. Kot je za 24ur.com povedala direktorica javnega zavoda Irena Bohorč Gazvoda, so ljudje - očitno so jih izučile slabe izkušnje - pred vrati zdravstvenega doma začeli čakati že zvečer, zato so se kakšni dve uri kasneje - torej ob polnoči - v ZD Šentjur kar odločili za začetek vpisovanja, "da bi preprečili dolgotrajno čakanje dopoldan ali celo popoldan v vročini." 

Zdravstveni dom Šentjur ima novo zdravnico, njena kvota na novo opredeljenih pacientov pa je bila do 7. ure zjutraj, ko ambulanta odpre vrata, že zapolnjena. 
Gordana Possnig

Predhodno so v ZD Šentjur seveda pridobili tudi pozitivno mnenje ministrstva za zdravje in Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, osebje pa je bilo pripravljeno na takšno odločitev zavoda.

Vendarle pa je ta odločitev s seboj prinesla tudi nekaj negativnih plati. Kvota za vpis je bila zapolnjena že do 7. ure zjutraj, ko se vrata zdravstvenega doma načeloma šele odprejo, tako da so tisti, ki so prišli ob tej uri, ostali brez zdravnika. 

Ja, v našem zdravstvu je tako, da karkoli narediš, ni v redu za vse ... 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta