
Kot smo že poročali, so maja v Zdravstveni postaji Rogaška Slatina ostali brez edine zdravnice s polnim delovnim časom Tanje Šeligo Drame, ki se je preselila v Zdravstveni dom Šentjur. Prav tam je danes omenjena zdravnica nastopila z delom.
A tokrat je v oči bodlo, kako je potekal vpis novih pacientov pri zdravnici, ki je imela v Rogaški Slatini opredeljenih 1651 pacientov. Ne, tokrat nismo videli dolgih čakalnih vrst na žgočem soncu. V ZD Šentjur so se odločili za alternativno različico - vpis ob polnoči!
Na prvi pogled se sliši, kot bi se nekdo delal norca z ljudi, saj tudi potencialnih pacientov o tem nihče ni obvestil. A odločitev je očitno imela razumsko podlago. Kot je za 24ur.com povedala direktorica javnega zavoda Irena Bohorč Gazvoda, so ljudje - očitno so jih izučile slabe izkušnje - pred vrati zdravstvenega doma začeli čakati že zvečer, zato so se kakšni dve uri kasneje - torej ob polnoči - v ZD Šentjur kar odločili za začetek vpisovanja, "da bi preprečili dolgotrajno čakanje dopoldan ali celo popoldan v vročini."

Predhodno so v ZD Šentjur seveda pridobili tudi pozitivno mnenje ministrstva za zdravje in Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, osebje pa je bilo pripravljeno na takšno odločitev zavoda.
Vendarle pa je ta odločitev s seboj prinesla tudi nekaj negativnih plati. Kvota za vpis je bila zapolnjena že do 7. ure zjutraj, ko se vrata zdravstvenega doma načeloma šele odprejo, tako da so tisti, ki so prišli ob tej uri, ostali brez zdravnika.
Ja, v našem zdravstvu je tako, da karkoli narediš, ni v redu za vse ...





