
V Zlatorogu bo v novi sezoni znova odmevala himna rokometne elitne lige prvakov. Evropska rokometna zveza je potrdila, da bo RK Celje Pivovarna Laško v sezoni 2026/27 nastopal v najmočnejšem klubskem tekmovanju. Celjani se med evropsko elito vračajo po dveh sezonah odsotnosti, za najtrofejnejši slovenski rokometni klub pa bo to že 26. sezona v tem najmočnejšem tekmovanju v Evropi. Aktualni državni in pokalni prvaki so si mesto v tekmovanju zagotovili na podlagi razpisnih kriterijev EHF, pri katerih so predstavili vizijo delovanja in razvoja kluba. Vrnitev prihaja v sezoni, ko bo klub praznoval 80 let delovanja, zato ima evropska vstopnica še dodatno simbolno težo.
"Uvrstitev v ligo prvakov je odlična novica ob vstopu v sezono, v kateri bo naš klub praznoval 80. obletnico delovanja. Hkrati je to nagrada za igralce, strokovno vodstvo, navijače in sponzorje za odlično lansko sezono, kjer nam je uspelo v Celje pripeljati državni in pokalni naslov. Imamo odlične temlje za prihodnost, saj je na poti do obeh lovorik priložnost dobilo kar 16 doma vzgojenih igralcev, katerim bomo dodali nekatere izkušenejše. Uvrstitev v ligo prvakov predstavlja tudi svojevrsten mejnik, saj bodo del evropske elite tudi naši mladinci, kar se bo zgodilo prvič v zgodovini kluba. Veseli nas, da bomo v Zlatrogu ponovno gostili spektakle najvišjega kakovostnega razreda, ob tem pa se nadejamo izjemne podpore navijačev." je ob tem povedal vršilec dolžnosti direktorja Nejc Ajdnik.
Liga prvakov bo v novi sezoni razširjena s 16 na 24 klubov. Uvodoma bo tekmovanje potekalo v šestih skupinah po štiri ekipe. Dve najboljši iz vsake skupine bosta napredovali v glavni del tekmovanja, preostali dve pa se bosta preselili v izločilne boje evropske lige. Celje bo tako v Zlatorogu gostilo najmanj tri tekme skupinskega dela. "Veseli in ponosni smo, da bomo ponovno del rokometne elite. Še posebej za to, ker smo si v letošnji sezoni to priborili na igrišču. Celje je velik klub in kljub temu, da nismo več med bogatejšimi klubi, v Evropi uživamo velik ugled. Naša naloga je, da se tako obnašamo tudi na igrišču. Ne želimo biti samo udeleženci LP, ampak si želimo v njej tudi tekmovati. Hkrati pa bo to tudi dobra priložnost, da se veliko naših mladih igralcev pokaže na največjem odru in hkrati pridobi bogate izkušnje na njihovi nadaljnji rokometni poti," pa pravi rener Klemen Luzar.
Podobno razmišlja kapetan Žiga Mlakar, ki vrnitev v Ligo prvakov razume kot nagrado za uspešno sezono. "Naš klub si zasluži biti del tega elitnega tekmovanja," je povedal Mlakar in spomnil na izjemno vzdušje ob zaključku državnega prvenstva, ko so Celjani naslov proslavili v skoraj polnem Zlatorogu. V novi sezoni si želi še več takšnih večerov: "Verjamem v ekipo in soigralce, da bomo od prvega treninga dalje dokazali, da si zaslužimo biti del Lige prvakov." Celjani bodo tekmece dobili 26. junija na žrebu na Dunaju, prve evropske tekme pa so predvidene za 9. september. V klubu ob vrnitvi med najboljše računajo tudi na polne tribune, saj bo Zlatorog po dveh letih premora znova gostil največja imena evropskega rokometa.





