Vročinski vrhunec pred vrati: Rdeče opozorilo zdaj tudi za jugovzhod Slovenije

N.S., STA
27.06.2026 18:09

Agencija RS za okolje (Arso) je rdeče opozorilo zaradi visokih temperatur za nedeljo, ponedeljek in torek razglasila tudi za jugovzhodni del države.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
EPA

Že od prej velja za jugozahodni in osrednji del. Za preostali del države velja oranžno opozorilo. Temperature se lahko povzpnejo do 39 stopinj Celzija. Temperature bodo po navedbah Arsa zelo verjetno presegle absolutni junijski rekord, ki znaša 38,4 stopinje Celzija. Izmerjen je bil 26. junija lani na postaji Dobliče pri Črnomlju. Vročina naj bi popustila v sredo.

Na Arsu so ob tem opozorili na vplive zelo visokih temperatur na zdravstveno stanje občutljivejšega dela prebivalstva. Sredi dneva in popoldne svetujejo zadrževanje v senci ter uživanje lahke hrane in zadostne količine tekočin. Vodo in senco je treba zagotoviti tudi domačim živalim.

Za zadostno kroženje zraka je treba bivalne prostore zračiti ponoči in zjutraj. Opozarjajo tudi, da je treba na soncu parkirana vozila pred začetkom vožnje dobro prezračiti.

Tudi na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje opozarjajo na težave, ki jih lahko povzroči vročina. Med drugim so pozvali k zadrževanju v hladnejših prostorih, omejitvi fizičnih dejavnosti in uživanju zadostnih količin tekočin.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta