(FOTO) Ko vročina ni dovolj: Saša Lendero ob bazenu še dodatno dvignila temperaturo

N.S.
27.06.2026 18:14

Slovenijo čaka najbolj vroč konec tedna v mesecu, temperature se bodo približale 40 stopinjam. Vročini se je po svoje postavila po robu tudi Saša Lendero.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Radej

Slovenija je vstopila v izjemno vroč konec tedna, ko bodo termometri marsikje kazali krepko nad 30 stopinj Celzija. Po napovedih vremenoslovcev se bodo temperature danes povzpele do 37 stopinj, v nedeljo pa ponekod celo do 38 stopinj Celzija, zato ne preseneča, da mnogi iščejo najrazličnejše načine za osvežitev.

Med tistimi, ki so si v vročih dneh poiskali prijetnejši kotiček, je tudi Saša Lendero. Pevka je pokazala, da je v takšnih razmerah najboljša rešitev pobeg k vodi, kjer se da visoke temperature vsaj nekoliko lažje prenašati. Njena poletna osvežitev je hitro pritegnila pozornost, saj v teh dneh podobno rešitev išče skoraj vsak, ki ima možnost pobegniti iz razgretih ulic in stanovanj.

Vročinski val bo po napovedih vrhunec dosegel prav ta konec tedna. Agencija RS za okolje napoveduje zelo visoke temperature, zdravstveni delavci pa opozarjajo, naj se ljudje v najbolj vročem delu dneva ne zadržujejo na prostem, zlasti ne na neposrednem soncu.

Priporočajo zadrževanje v hladnejših oziroma klimatiziranih prostorih, pitje zadostnih količin tekočine in lahko prehrano. Kdor lahko, naj napornejše opravke prestavi na jutranje ali večerne ure, osvežitev pa poišče v senci, ob vodi ali na kopališčih.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta