
Slovenija je vstopila v izjemno vroč konec tedna, ko bodo termometri marsikje kazali krepko nad 30 stopinj Celzija. Po napovedih vremenoslovcev se bodo temperature danes povzpele do 37 stopinj, v nedeljo pa ponekod celo do 38 stopinj Celzija, zato ne preseneča, da mnogi iščejo najrazličnejše načine za osvežitev.
Med tistimi, ki so si v vročih dneh poiskali prijetnejši kotiček, je tudi Saša Lendero. Pevka je pokazala, da je v takšnih razmerah najboljša rešitev pobeg k vodi, kjer se da visoke temperature vsaj nekoliko lažje prenašati. Njena poletna osvežitev je hitro pritegnila pozornost, saj v teh dneh podobno rešitev išče skoraj vsak, ki ima možnost pobegniti iz razgretih ulic in stanovanj.
Vročinski val bo po napovedih vrhunec dosegel prav ta konec tedna. Agencija RS za okolje napoveduje zelo visoke temperature, zdravstveni delavci pa opozarjajo, naj se ljudje v najbolj vročem delu dneva ne zadržujejo na prostem, zlasti ne na neposrednem soncu.
Priporočajo zadrževanje v hladnejših oziroma klimatiziranih prostorih, pitje zadostnih količin tekočine in lahko prehrano. Kdor lahko, naj napornejše opravke prestavi na jutranje ali večerne ure, osvežitev pa poišče v senci, ob vodi ali na kopališčih.





