(POGLED) Kolumna Darinke Pavlič Kamien: Ne želimo, da minister osebno pride popravit avtocesto. Želimo normalnost

Darinka Pavlič Kamien Darinka Pavlič Kamien
22.06.2026 05:05
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Nočni fototermin ministra Jerneja Vrtovca. 
Nočni fototermin ministra Jerneja Vrtovca. 
Bobo
Vsaka nova oblast odkrije grehe prejšnje, vsaka prejšnja pa spozna, da je bila sama zgled učinkovitosti, poštenosti, državotvornosti, modrosti. Po izjavah bi že davno morali biti kombinacija Švice, Danske in Singapurja, pa nismo.

V slovenski politiki je vedno mogoče tako ali drugače razložiti dejstva. Če so dobra, so posledica našega dela. Če so slaba, pa so posledica okoliščin, prejšnjih vlad, svetovnih trendov, statistične metodologije, napačnega razumevanja javnosti ali — če res ne gre drugače — vremena. Zgovoren dokaz slovenske politične telovadbe je zgodba o nekaj centih marže na goriva. 

Ljudje si pravzaprav ne želimo veliko. Ne želimo popolne države, ker je ni. Ne želimo čudežev. Ne želimo, da minister osebno pride z lopato popravit avtocesto, čeprav bi mu to včasih morda koristilo. Želimo samo, da država vsaj približno ve, kaj dela, in da je jasna smer, kamor gremo.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta