
Škofjeloški policisti so bili danes ponoči okoli 2. ure obveščeni o požaru na enem izmed večstanovanjskih objektov na območju Škofje Loke. Po podatkih policije je zagorelo v zgornjih prostorih oziroma strehi stavbe.
Zaradi varnosti je bilo evakuiranih 34 stanovalcev. Nekateri so se medtem že vrnili nazaj v svoje domove, nekateri pa so odšli k sorodnikom. Policisti so kraj zavarovali in opravili ogled. Premoženjska škoda po nestrokovni oceni znaša več deset tisoč evrov.
V intervenciji je sodelovalo 46 gasilcev iz gasilskih društev PGD Škofja Loka, PGD Stara Loka in GARS Kranj. Na kraju je bila tudi reševalna ekipa ZD Škofja Loka. Po do zdaj zbranih podatkih nihče ni bil poškodovan.
Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil in ugotavljanjem vseh okoliščin požara ter bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno okrožno državno tožilstvo.





