
Policijski helikopter je v zadnjih 24 urah že trikrat reševal v gorah. Včeraj enkrat, danes dvakrat.
Najprej so danes posredovali v severni steni Rjavine, kjer je plezalec padel in se poškodoval. S soplezalcem, oba sta slovenska državljana, je plezal v navezi, poškodoval pa se je, ko se mu je oprimek odlomil.
V drugem primeru je ekipa s policijskim helikopterjem na območju Kanjavca rešila tujo planinko, ki je na snegu zdrsnila na močno izpostavljenem območju. Če se ne bi bila ustavila na prvih 20. metrih, bi lahko usodno zdrsela še nadaljnjih 400 ali več metrov nižje proti Dolini Zadnjice, so sporočili gorenjski policisti. Svetujejo veliko previdnost.
Že včeraj pa so na območju Skute zaradi zdravstvenih težav pomagali državljanu Francije. V dolino so odpeljali tudi soplaninca. Aktivirani so bili kamniški gorski reševalci.





