"Kultura je zame elementarni del obstoja. To je naša narodna identiteta! To nas določa in tega, kakor vsega, se moramo lotiti s srcem!"
"Razlika je, če domov prineseš nekaj le zato, da se zadeve rešiš, da ne bo kdo rekel, da si pozabil, nekaj povsem drugega pa je, če se potrudiš, poklonu nameniš nekaj časa in je v to vložen trud."
"Nima smisla kazati na naše potomce s prstom in se po Facebooku zgražati, da so mladi samo na TikToku. Ja, na čem smo pa mi?!"
"Do mladih smo včasih zelo strogi in pridigarski, medtem pa se nam na višjih nivojih dogajajo grozljivi primeri vedenja, kjer bullyjev enostavno nihče ne ustavi."
"Na nagrobniku je vse, kar piše, tvoje ime, ne, koliko si zaslužil v življenju ali kaj si počel. Torej zelo pazi na svoje ime."
"Oddaja ali legalizacija orožja jemlje tatu element priložnosti. Torej tudi pogosto daje čas za razmislek o posledicah."
"Splet bo naredil svoje. Svet se bo vrtel naprej. Knjige pa bodo vsaj še nekaj desetletij šelestele, dišale in nas uspavale."
"Če pogledaš psa pa z repom maha, veš, da se mu lahko približaš. Ljudje repa nimamo, fajn pa bi bilo, če bi nam vsaj uhe migale, pa na to ne bi imeli vpliva. Samo potem bi politiki službo izgubili … pa še marsikdo drug."
"Kulturna dediščina pripada celotni družbi, ohraniti jo je treba tudi za poznejše rodove in je ne podrejati interesom posameznikov."
"Slabe navade je težje izkoreniniti, lažje je priučiti dobre navade mladini."
"Danes ne gre več le za mnenja, ker so tudi mnenja, ki so nevarna. Ki lahko ogrozijo, prizadenejo človeka."
"Podjetja gredo v bolj zeleno smer samo zaradi všečnosti, dobre reklame in pridobivanja kakih sredstev. Le redko zaradi iskrene želje po spremembi."
"Noro je. Vedno bolj tekmovalno, našponano, vedno hitreje, močneje, da je bolj atraktivno. Upam, da se ne bo narobe slišalo, ampak mislim, da šport že zdavnaj ni več zdrav."
"Želimo si junakov, a ne maramo discipline. Želimo si enakost, a ne sprejemamo, da nekdo izstopa zaradi dela in truda, ne zaradi bližnjic ali privilegijev."
"Samooklicani lovci na domnevne pedofile niso varuhi morale. Ko otroci verjamejo, da imajo pravico nekoga sleči, pretepsti, mučiti in oropati, ker so prepričani, da je itak kriv, smo prestopili zelo nevarno mejo."
"Na koncu ostaja nekaj temeljnega - bistvo si ti sam kot ustvarjalec. Lokacija lahko nudi pogoje, a notranji prostor za delo moraš ustvariti sam."
"Če smo v mednarodni skupnosti nekoč sprejeli spoznanje, da je genocid nedopusten, je treba nekaj narediti takrat, ko se dogaja."
"Vedno dvomim o napovedih javnomnenjskih raziskav. Razlog je preprost: če posameznikom postavljate določena vprašanja, ne odgovarjajo nujno po resnici. Resnico lahko zamolčijo. Ali celo lažejo."