"Temeljno v življenju je, da človek v nekaj verjame. In mislim, da je politika ubila ta pojem."
"Zdaj smo še v fazi evforije, ker smo ustavili sprevračanje države v klasični avtoritarni režim. Ampak zaradi občutkov olajšanja se utegnemo ujeti v past premajhne kontrole. Vsaka oblast si zasluži maksimalen nadzor in karseda budne pse čuvaje."
"Kronično pomanjkanje zaupanja? Seveda, tudi strokovnjaki delajo (delamo) napake, a najbrž precej, precej manj, kot bi jih naredili nepoznavalci teh področij. Ali je res tako težko nekomu priznati, da ve več od nas?"
"Politika je čudna stvar, ki prinese veliko dobrih in slabih rešitev. Ima pa še eno lastnost - zelo težko je popravljati njene napake."
"Marsikaj, kar je bilo nekoč tradicionalno in videti 'večno', je v novejših časih in terminih 'samoizginilo', ker smo preveč površno jemali na znanje vpliv polstoletne tradicije in navade ljudi."
"Bojim se družbe, ki tolerira neresnico, ki z intrigami in pastmi gradi svoj ugled in željo po nadvladi. Bojim se družbe, v kateri ni hierarhije vrednot in odnosov. Bojim se družbe, ki ji ni več mar za skupno dobro."
"Človek mora videti svet. Tega ti ne more nihče vzeti. Hišo ti lahko vzamejo ali se poruši, avto se lahko razbije."
"Biti politik res ni najboljša stvar v življenju ... Ves čas si na udaru javnosti, in nihče še ni šel iz politike telesno zdrav in z dobrim imidžem. Vsi so na koncu oblateni ali pa imajo načeto zdravje."
"V Mariboru lahko delamo z izjemnimi dirigenti in režiserji in to je velik blagoslov."
"Prizadevati si je treba za dobre odnose, da se ljudje na delovnem mestu počutijo varno in da delo ni vsakodnevna tlaka, temveč prostor, kamor človek rad zahaja."
"Občutenje večnosti in vračanje v otroško, čisto doživljanje življenja je nekaj najbolj mamljivega v poklicu umetnika, v mojem primeru v poklicu koncertnega pianista."
Šol ne smemo zapirati. Otroci in njihovi starši ne bodo zmogli sami doseči želenih gibalnih sposobnosti, zato potrebujemo sistemske ukrepe, potrebujemo pa tudi medgeneracijsko solidarnost.
"Počitnice, ki so v celoti izpolnjene z različnimi organiziranimi oblikami varstva, počitniškega učenja ali dela, otroka prikrajšajo za eno najpomembnejših izkušenj - samostojno uravnavanje lastnega dolgčasa."
"Na Radioteleviziji Slovenija se je spet uvedel verbalni delikt, po katerem je bil tudi kaznovan Marcel Štefančič."
"Na sploh je v novinarstvu veliko kanibalizma, v ozadju pa je realen interes strank, da bi soodločali na TV Slovenija. To je bilo sicer zmeraj prisotno."
"Tudi razočaranja so, težki dnevi, ko ti enostavno ne gre. Tam so solze žalosti, ki se ne vidijo, a so. Tako je v športu."
"Sodobni človek ima živeti od česa, nima pa več za kaj živeti. Izgubil je svoj smisel in namen ter pomen svojega obstoja. Zato je vse postalo prazno, plehko, banalno."
"Ne znam si predstavljati, da bi živela v svetu, kjer bi kot ginekologinja zdravila komplikacije ob nestrokovnih prekinitvah nosečnosti."