"Ko tujci pridejo v Slovenijo, mislijo, da so na najlepšem kosu sveta, mi pa tega enostavno ne znamo ceniti, ker vse jemljemo kot samoumevno. Šele skozi oči nekoga drugega vidimo, kako lepo je pri nas."
Zdi se mi grozljivo, da se z nezaupanjem v empirično znanost in z do neba segajočo licemernostjo vračamo v mračni srednji vek.
"Takoj ko zagusti, malo pobrkljamo, ko pa ne uspe, sedemo nazaj v malomeščansko udobje in pokličemo policijo."
Zdravniki ne moremo zanikati, da je trpljenje pojav ob koncu življenja. Pa je smrt dobrina? Ali so bolniki, ki s predčasno smrtjo pridobijo? Ljudje imajo tolikšno voljo po življenju!
"Poleg svetovnega kapitalističnega sistema je v krizi tudi buržoazni parlamentarizem, ki mu mi rečemo demokracija, saj se je spremenil v partitokracijo, še jasnejši izraz pa bi bil avtoritarni etatizem."
"Zveni zlajnano, toda vedno bolj se mi zdi, da se ne zavedamo, kaj vse imamo v Mariboru. Pozimi imamo smučišče, čez vse leto je tukaj Pohorje, lepa narava, predvsem pa imamo varnost."
"Ljudje oziroma naša družba smo žabe, ki se pustimo kuhati in molsti. Kdaj se bomo zbudili, ko bomo postali dobro kuhane žabe?"
"Brez kulture tudi narodne identitete ni, tako da želimo skozi različne vsebine ljudem privzgojiti zavedanje, da je v vsakdanjem življenju kultura tako pomembna kot kruh in voda."
Referendum o tako imenovani evtanaziji je tipičen referendum zoper manjšino, zasnovan na moči in sadizmu večine, ki ljubi prepovedi.
"Bolnišnice lahko postanejo slabe banke bolnikov, ki jih nihče ne bo želel."
"Na področju družboslovja enoznačnih odgovorov ni. Ljudje, ki jih imajo in ki vedno znajo s prstom pokazati na rešitev, niso strokovnjaki. Je pa temu težko konkurirati, saj znanstvenik ne more biti tako privlačen."
"Duševno zdravje mladostnikov je pomemben pokazatelj duševnega zdravja odraslih. Če jih ne bomo zdravili - in predvsem preprečevali, da bi zbolevali -, lahko v prihodnje pričakujemo, da bomo bolna, slabo delujoča, nezadovoljna, depresivna družba."
"Jeziki umirajo. Umrli so veliki jeziki in tudi slovenščina bo nekoč umrla, naša naloga pa je, da naredimo vse, da ne bo naša generacija pogrebec tega jezika."
"Sistem izobraževanja je naredil največjo škodo državi in družbi - in če ne narediš pravih korakov, ti delavcev za različne ravni dela zmanjka. Nekoč se je vedelo, študiral si lahko v Ljubljani in v Mariboru, zdaj pa v vsaki vasi. Zato pa smo tam, kjer smo."
Smo sredi najhujše krize perspektive, antropologi govorijo o patološki kratkoročnosti, predoziranju in zasvojenosti s sedanjostjo. Tako smo povsem odmislili prihodnost.
"Dokazano je, da prej ko se otrok začne učiti tuji jezik, lažje ga usvoji. Danes je še bolj kot prej z odpiranjem meja, Erasmus izmenjavami, večjezičnost dodana vrednost. Zato bi se morali ob slovenščini učiti še vsaj dva druga jezika."
Premalo se sprašujemo, ali so stiske mladih odsev idealov, ki se kažejo na družbenih omrežjih in spodbujamo - da moramo biti popolni, nezmotljivi, uspešni in se stalno počutiti dobro.
"So primeri, ko so odvzeti otroci šele zdaj, na stara leta, prvič spregovorili o tem. To so velike bolečine in skrivnosti. Danes je drugače, ko delimo fotografije drug drugega in vsi vemo vse o vsakem, tudi tisto, kar ni res."